photo of Balance Is Motion team members

Jako eko-designové studio kombinujeme naši kreativitu a odbornou znalost produktového designu s analytickým přístupem k otázkám udržitelnosti. K tomu nám pomáhá certifikovaná metoda posuzování životního cyklu (LCA) a zkušenosti v materiálovém poradenství.

V našich prémiových designech tak tyto přístupy kombinujeme bez kompromisů na formě či funkci, abychom předcházeli greenwashingu a pomáhali naším klientům měřit environmentální dopad jejich produktů a služeb.


Kdo jsme:

Eliška Knotková, CEO at Balance Is Motion

Eliška Knotková

(CEO)

číst bio ↑

Eliška začala svou kariéru jako návrhářka obuvi pro britskou značku Bourgeois Boheme. Následně pracovala jako materiálová konzultantka a lektorka v centru pro inovativní materiály matériO Prague. V současné době pokračuje v doktorském studiu na VŠCHT (Fakulta technologie ochrany prostředí) v oboru ekodesign pod vedením profesora Vladimíra Kočího. Ve společnosti BiM plní Eliška více rolí. Kromě toho, že určuje vizi studia, poskytuje také své odborné znalosti v oblasti inovativních materiálů a vede LCA analýzy.

Martina Havlenová, Business Development at Balance Is Motion

Martina Havlenová

(Business Development)

číst bio ↑

Martina získala svůj magisterský titul z University of Amsterdam a University of British Columbia v oboru Business Administration, se zaměřením na udržitelnost a podnikání v kreativních odvětvích. Během studia pracovala v Omnicom PR Group a poté absolvovala stáž v BiM, než se plně stala součástí týmu. Ve studiu BiM se Martina stará o organizační úkoly, komunikaci s klienty, a rozvoj projektu Ruderal.

Filip Mirbauer, Designer at Balance Is Motion

Filip Mirbauer

(Designer)

číst bio ↑

Filipova práce byla několikrát vystavena na Designbloku a dalších českých i mezinárodních výstavách. Byl nominován na cenu Objev roku v soutěži Czech Grand Design a jím navržené produkty získaly ocenění Red Dot. Ve společnosti BiM se FIlip věnuje produktovému designu a kreativnímu vedení. Dokáže rychle přijít s neotřelým nápadem, kombinujícím funkčnost a vytříbenou estetiku. Na starosti má také 3D vizualizace a rychlé prototypování, díky kterému mohou klienti rychle a snadno pochopit navrhovaná řešení.

Maria Nina Václavková, Designer at Balance Is Motion

Maria Nina Václavková

(Designer)

číst bio ↑

Po absolvování stáže v Atelier du Sartel v Paříži a u německé značky EKN-footwear, začala Nina pracovat jako návrhářka obuvi pro GIABORGHINI ve Florencii. Její boty Rectangle byly zařazeny do stálé sbírky Metropolitního muzea v New Yorku. Její volný projekt Offcuts zaznamenal velký úspěch na Designbloku 2018, kde vyhrál Czech Grand Design v kategorii Objev roku, a dostal se až do finále módního festivalu Villa Noailles Hyères. V BiM Nina využívá svůj smysl pro detail a zkušenosti s materiálovým poradenstvím. Její minimalistický styl se objevuje zejména v projektech spojených s módním průmyslem a kreativními koncepty.